Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

PHXC: Kleště ...

Kleště, které ocení každý, kdo často pracuje se slaněnými vodiči. Pomohou ...

Jak se chová ...

Když budete zapínat počítačovou síť, většinou spíná spínání ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
16.11.2017 TIP: Potisknutelné štítky vodičů HellermannTyton jsou k dispozici ve žlutém a bílém provedení. Tisk na libovolné z našich tepelných tiskáren přináší dokonalé výsledky pro vodiče a kabely o průměru 39mm až 1mm. Konstrukce nosiče zaručuje, že uživatelé mohou snadno nasunout vodič do boční strany vytištěného štítku. Díky "žebřinovému" provedení lze tiskovou úlohu snadno zobrazit a požadovaný popisek rychle ...
15.11.2017 Ovládání laboratorního zdroje přes Wi-Fi. Zdroje R&S NGE100 můžeme zařadit do skupiny základních laboratorních zdrojů s mnoha překvapeními v podobě jednoduchého ovládání se stručným a jasným grafickým zobrazením, tichostí, propojení s PC nebo galvanické oddělení všech kanálů. Ovládání s PC je možné přes rozhraní USB, LAN nebo ...
14.11.2017 TIP na kabelové nůžky DUOCUt z kované oceli! Nabízejí ostrou čepel se dvěma břity. První, menší břit pro přesný střih stříhá jednotlivé žíly měděných a hliníkových kabelů do průměru max. 4mm. Hodí se rovněž pro podélný řez plastového pláště kabelů, protože čelisti kleští lze otevřít až do úhlu 140°. Druhý, větší břit pro přesný střih je cíleně umístěn blíže čepu nůžek, aby ...
13.11.2017 Soft startér RSGD ENIKA. Nové provedení softstartérů pro indukční motory řady RSGD s řízením ve 2 fázích, klade důraz na snadné nastavení para­metrů, které se provádí maximálně ve 3 krocích. Samoučící algoritmus je schopen ...
10.11.2017 Jak řešíte systém jednotného času? Hlavní střadačové hodiny EH81 jsou určeny pro řízení podružných hodin polarizovanými minutovými, půlminutovými nebo sekundovými impulsy v klimaticky náročných podmínkách. Vysoký stupeň krytí je umožňuje instalovat do míst vystaveným povětrnostním vlivům nebo do provozů s velkou prašností. Typické vlastnosti tohoto modelu: absolutní přesnost chodu hodin díky ...
9.11.2017 BETTRA: Systém vedení kabelů KES-M. Nabízí spolehlivé vedení kabelů a jejich následné připojení k ucpávkám HSI s těsností do 2,5 baru. Propojení, mezi dvěma budovami nebo kabelovými kanály, je provedeno pomocí spirálových chrániček Hateflex zakončených připojovacími objímkami vyrobených z nerezu a gumy EPDM. Chráničky ...
8.11.2017 Období pro využití bezdrátové digitální hlavice PH-HD23 je tu! Jde o prvek ovládající ventil na radiátorovém topení. Hlavice může pracovat autonomně (podle vnitřního, vámi nastaveného programu) nebo v bezdrátovém režimu, kdy je řízena centrální jednotkou. Hlavice snímá aktuální teplotu interním čidlem a podle rozdílu s požadovanou teplotou přivírá nebo otvírá ventil. Informace o pozici ventilu, dané teplotě a ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 682
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Poptávka, koupím ...
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
 • Třetí stupeň přepěťových ochran se doporučuje instalovat v bezprostřední blízkosti chráněných zařízení. Tradičně se počítá s koutkem elektroniky obývacího pokoje a také s hnízdy periférií počítačových pracovišť. Ale co taková sklokeramická deska v ...

Jak se vlastně prezentovat? (1.)


Document Actions
jakspr_6.jpg
Ve školách standardně naučí základní potřebné vědomosti k tomu, aby se člověk dokázal ve svém dalším praktickém životě vzdělávat sám. Vzdělávat sám dle prostředí, do kterého jej osud zavane. A jak to vypadá v praxi?
Igor Nováček, ze dne: 16.06.2004
reklama

Nikdo není dokonalý, ani ten, který se učí celý život. Člověk se zaměří na určitou část, kterou opravdu mistrovsky zvládá. Ovšem na druhé straně bývá naprostým amatérem, například v (jiných) řemeslných oborech. A tak je to zařízeno, že se všichni potřebujeme a účast na zakázkách tak vhodně kombinujeme.

Prezentační praxe
Každá teorie je krásná, v praxi to již vypadá jinak. Finančních prostředků, nebo času není tolik aby se mohlo pořídit dobré "obchodní vojsko". A tak se řeší situace dosavadními znalostmi a často se nepřikládá prezentaci ten správný prostor na přípravu.

Příklad: Hotové neštěstí
Společnost, investuje do architektury stánku, do jeho výstavní plochy, výstavby, času zaměstnanců, ubytování.... apod. Místo v pavilonu skvělé, návštěvníci obléhají se zájmem a očekáváním zisku zajímavé informace. Ovšem dialog se odehrává například takto:

 • Návštěvník: Dobrý den, co je ve vaší firmě nového od té doby, co jsem byl u vás naposledy?
 • Vystavovatel: Nového zřejmě nic.
 • Návštěvník: A co máte zajímavého, co jsem mohl naposledy přehlédnout?
 • Vystavovatel: No, já nevím co může být pro vás zajímavého.
 • Návštěvník: Já přišel na tento veletrh s očekáváním, že máte zájemcům co říci. Proč tedy vlastně vystavujete?
 • Vystavovatel: My jsme tak dobří, že vlastně ani vystavovat nepotřebujeme. Na veletrhy chodíme pouze proto, abychom ukázali, že "jsme" a že na to máme.

Věřte mi, že po takovém dialogu si myslí každý své a tento dialog mu vyvstane vždy, když uchopí katalog sortimentu této společnosti. Úspěšnost každého vystavovatele je závislá právě na zájemcích, kteří sortiment použijí v projektech, přímo nakoupí nebo třeba pouze doporučí jinému. Pokud této množině, která vám zajistila prvenství v oboru, předkládáte podobné informace, dáváte své konkurenci velkou šanci být lepší.

Můžeme vás ubezpečit, že takové scenérie a často i horší se stávají stále. Na veletrzích se z naší redakce objevuji patrně nejvíce já. Za ty roky si již mnozí zvykli co říci a neříci, ovšem pokud na veletrhu se nás objeví více.... Často se nestačím divit, co oznamuje pracovník světové společnosti na potkání návštěvníkům.

Existuje nějaký lék?
V knihovnách nalezneme opravdu mnoho titulů, které o této problematice hovoří opravdu dopodrobna. V knihách obecně nalezneme vše. Stačí málo, knihu objednat, vypůjčit, přečíst, pochopit a uvést správně do praxe. Patrně jsem vyjmenoval základní překážky, které brání skutečnosti aby byli všichni vystavovatelé skvěle připraveni. Dříve zmiňovaný čas velice absentuje, proto existují tzv. "tréninky". Trénink od běžného semináře se liší docela zásadně.

 • Seminář
  Na semináři se stáváte přihlížejícími konzumenty obrovského množství často zajímavých informací, ovšem se vstřebáním, pochopením a použitím v praxi je to následně již horší.
 • Trénink
  Slovo trénink již samo o sobě vypovídá, že se vlastně trénuje. Proto také tréninky se pořádají v komorních skupinkách zájemců tak, aby lektor, který trénink vede dokázal koučovat každého jednotlivce. Výsledek takového tréninku je odlišný od semináře v tom, že sice nedostane informací tolik co na semináři, ovšem osvojí si je přímo na takovém tréninku.

Obliba tréninků vzrůstá právě proto, že není mnoho času a tento způsob zaručuje dobré a rychlé výsledky. V současné době je opravdu velký výběr tréninků zaměřených na obchodní dovednosti, prezentace, přednášení ..... atd. Trénink se také vyznačuje podstatně vyšší cenou za účast. Pokud uvažujeme jednodenní semináře v rozmezí 400-800 Kč,-, pak jednodenní tréninky se mohou pohybovat od 3000 Kč,- a více.

Je potřeba dávat tolik peněz?
Jak už to bývá, všechno něco stojí. Individuální přístup je logicky náročnější než pouhé oznámení. A tak je na nás abychom se rozhodli, zda taková investice je pro nás dobrá. Pokud svůj byznys opravdu člověk myslí vážně, pak taková investice se obvykle mnohonásobně vrací.

V nejbližší době si budete moci přečíst komentář z jednoho tréninku, který absolvovala kolegyně Margita Boháčová.

K tomuto tématu jsme otevřeli níže diskuzi. Sdělte svoje představy, názory, či zkušenosti....

 
 

 

 
 
TEXT Z OBLASTÍ


Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933