Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

FRAENKISCHE: Návod ...

Nepochybuji o tom, že o chráničkách kabelů uložených v zemi ví mnozí. Pokud ...

OPP#4 Musí ...

Musí revizní technik upozornit na absenci přepěťových ochran? Je ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
26.05.2017 LAPP KABEL přichází s multifunkčním průchodkovým systémem SKINTOP MULTI. Díky gelové technologii s elastickou membránou upevníte průměry kabelů 2–6mm, 6–9mm, 9–13mm a 13–16mm. Membrána se protaženému vedení optimálně přizpůsobí a poskytne krytí IP 68 bez dalších těsnicích prvků! Vycentrování kabelů v gelové membráně optimálně kabel odlehčuje proti vytržení. Vysoká hustota osazení kabelů na malém prostoru umožní vyvést více vedení. K montáži stačí ...
25.05.2017 LAPP Kabel v Otrokovicích před několika hodinami otevřel novou výrobní halu, jejíž investice přesáhla 1 milion eur. Kdo všechno se na události objevil, co se bude vyrábět a pro koho se dozvíte již v pondělí v naší videoreportáži!
25.05.2017 Měření a indikace doby cyklu výrobních linek. Zařízení slouží k indikaci výkonu výrobních linek, na základě impulzů z vhodného snímače (indukční, optický), případně signálu z linky, není tedy nutný žádný zásah do řídicího systému linky. Dle nastavení může indikovat dobu cyklu, počet kusů za daný časový interval nebo ...
24.05.2017 Bezpečnost blokových trafostanic - ČSN EN 62271-202. Bezpečnost trafostanic je vedle ekonomiky provozu jedním z nejdůležitějších kritérií. Historie distribučních sítí zná množství vážných i smrtelných úrazů a materiálních škod. S technologickým rozvojem stoupá spolehlivost zařízení a počet škod postupně klesá. Přesto je nutné ...
23.05.2017 Adresný systém elektrické požární signalizace. EBL512 G3 je analogová a adresná ústředna pro detekci požáru a elektrickou požární signalizaci pro budovy. Přední panel a velký displej činí obsluhu uživatelsky velmi přívětivou. Systém EBL512 G3 splňuje nejpřísnější požadavky kladené na detekci ohně a vyhlašování poplachu.
22.05.2017 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST! Obor vzniká ve spolupráci s odborníky z praxe, budoucími zaměstnavateli v oblasti kybernetické bezpečnosti, kteří se rovněž budou podílet přímo na výuce. Absolventi oboru najdou uplatnění při zavádění a řízení kybernetické bezpečnosti v organizaci, na pozici bezpečnostního technika informačních technologií, technika datového centra, technika ...
19.05.2017 Vyhodnocovací jednotka pro optické vláknové senzory. Kompaktní jednotka pro měření, vyhodnocování a logování statických nebo pomalých dějů detekované optovláknovými FBG nebo FP senzory. Výhodou je možnost umístění vyhodnocovací jednotky až několik km od ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 568
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • V Otrokovicích byla otevřena nová hala přesahující investici 1 milionu eur. Již nyní se tam vyrábí kabelová konfekce na míru zákazníkům nejen z Evropy. Představuje hlavní část evropského kompetenčního centra ÖLFLEX CONNECT HUB. Proč v Otrokovicích? ...
  • Jak moc je reálný nárůst produktivity práce o 32%? K jaké časové úsečce a k jakému konkrétnímu výkonu se tato % vztahují? V tomto díle jsme se ptali jak toto tvrzení asi vzniklo a kdy může být pravdivé. Pokud to shrnu, pak se dá procentuální růst ...

Jak se moderně vzdělávat v elektrotechnice


Document Actions
Jak se moderně vzdělávat v elektrotechnice
Profesně se vzdělávat v elektrotechnice je stále snazší. S dobou internetu přichází nové možnosti. Díky e-learningu můžete pročítat studijní materiály, sledovat videa či procvičovat si testy online kdokoliv a odkudkoliv potřebujete. Stačí navštívit stránky vzdělávací agentury L.P.Elektro. Jak e-learning funguje, nám prozradily Jitka Hřebačková a Linda Oprchalová.
Redakce portálu Elektrika.cz, ze dne: 29.08.2016
reklama

Sledujte rozhovor z veletrhu AMPER 2016.
Rozhovor si také můžete přečíst v textové podobě:

Elektrika.tv:
já mám ve studiu Jitku Hřebačkovou. Pěkné ráno.

Jitka Hřebačková:

Dobrý den.

Elektrika.tv:
A Lindu Oprchalovou, dobrý den.

Linda Oprchalová:
Dobré ráno.

Elektrika.tv:
A my se teď budeme bavit o vzdělávání. L.P.Elektro, vidím, že máte štítky na sobě. L.P.Elektro, co to znamená, kdo to je nebo co to je?

Linda Oprchalová:
Tak L.P.Elektro je vzdělávací agentura. Zabýváme se školením v oblasti zejména silnoproudu. Školíme například revizní techniky, projektanty, pracovníky v oblasti montáže, údržby apod.

Elektrika.tv:
Těch změn jsem zaznamenal teď několik, takže co je u L.P.Elektro nového?

Jitka Hřebačková:
Přesně tak, takže my jsme na trhu již taky nějakou dobu, ale teďka se nám změnily před asi rokem nebo dvěma, nové prostory máme. Je tam učebna vybavena, pěkná, všechno tam funguje. Pak máme novou kolegyni, právě Lindu Oprchalovou a dále jaké jsou novinky v tom vzdělávání? Tak největší věc, co se stala nebo co se u nás udála, tak je e-learning, respektive online kurzy. V podstatě máme takový vzdělávací systém, kde je spousta materiálů, jsou tam prezentace, ukázky, je to interaktivní, takže lidé si tam mohou i vyzkoušet třeba testy nebo si tam prověřit to, jak co ovládají. Je to taková jakoby novinka, která doplňuje to klasické prezenční vzdělávání a myslím si, že to může trošku pomoct upevňovat znalosti a zjednodušit třeba vzdělávání.

Elektrika.tv:
Pro ty, co třeba s tím internetem jako umějí méně. Ten e-learning, co to přímo znamená? To jako, že si to naladím někde na internetu nebo na tabletu nebo nějaká aplikace to je? Co to znamená, co to je?

Jitka Hřebačková:
Je to v podstatě, když to řeknu jednoduše, tak je to jakoby stránka, kam se ti lidé přihlásí. Musí mít samozřejmě přihlašovací údaje, které my jim dáme. Tam najedou, v podstatě tam najedou, přihlásí se a mohou si číst, mohou si prohlížet videa. Je to skutečně na internetu, dá se to dohledat z počítačů, z tabletů, z mobilů. Je to takto.Elektrika.tv:
Takže v podstatě tomu e-vzdělávání, když to řeknu takto, se mohu věnovat klidně v 7 večer nebo kdykoliv, když na to mám čas, je to tak?

Jitka Hřebačková:
Přesně tak. O tom to je vlastně i zjednodušení, že oproti klasickým školením, které mají pevně daný nějaký časový harmonogram, že tam musíte přijít v 8 a skončíte ve 2, ve 3, ve 4, tak tady toto je takové volnější právě v tom, že dojdete, máte čas v 10 hodin večer, v 1 hodinu v noci nebo vám nejlépe vyhovuje, když se učíte v 5 hodin. Takže otevřete si to v 5 hodin a můžete jít na to.

Elektrika.tv:
Super. V posledních letech, já vím, že jste měli službu nebo takové zvýhodnění, jmenovalo se to Benefit club. To stále platí nebo se to změnilo, někam přestěhovalo?

Linda Oprchalová:
Ano, stále to platí. V podstatě to i funguje na stejném pořád principu. Stačí vlastně, pokud se osoba zúčastní jednoho našeho školení a stane se vlastně automaticky členem benefit clubu do následujícího pololetí. Dostane svůj benefit kód, na základě kterého může čerpat jisté slevy, může mít i úplně školení zdarma nebo může čerpat slevu ve výši 300 Kč. Zároveň právě dostává přístup do toho e-learningového jakoby rozhraní, takže je s tím spojena řada výhod, určitě příjemných.

Jitka Hřebačková:
A mezi to tedy také patří přístup do toho e-learningu a ke starším sborníkům, které máme v elektronické podobě právě tam zpřístupněné.

Elektrika.tv:
Aha, takže počkat. Když chci ten e-learning, tak musím být členem benefit clubu nebo to jde i bez toho?

Jitka Hřebačková:
Jde to i bez toho. Je to vlastně taková jakoby i novinka v tom, že máme teď online kurzy běžně ke koupi nebo volně ke koupi. V podstatě jsou takové jakoby tři moduly nebo tři školení. Jedno je určeno hlavně pro projektanty. Jedno je vlastně příprava revizních techniků, hlavně jakoby ke zkouškám na technické inspekci. Takže ti co obnovují osvědčení po pěti letech nebo se chystají na zkoušky poprvé, tak pro ně máme taky tady ten kurz. A pak další je vyhláška 50.

Elektrika.tv:
Já jsem ještě zaznamenal, že vlastně vy máte nové webové stránky, které se překlopily před pár měsíci, dá se říci před pár měsíci. Možná už je to i déle. Co tam je nového? Týká se to pouze designu nebo se tam přidaly nebo změnily služby?

Linda Oprchalová:
Je tam v podstatě taková nová struktura. Teďka si myslím, že na to nové rozhraní už si naši jakoby stálí klienti zvykli, ale snažíme se to pořád vylepšovat, takže ještě se mohou těšit na nějaké novinky, zejména v oblasti toho designu, aby to pro ně bylo prostě uživatelsky co nejpříjemnější, aby se v tom dokázali zorientovat rychle. A vlastně funguje to na bázi e-shopu, takže právě přes ty webové stránky je pro nás jakoby nejlepší, pokud se člověk přihlásí, protože nám to vygeneruje objednávku a dostane vlastně i on potvrzení, kde jsou veškeré informace. Takže je to podle mě nejlepší pro obě strany.

Elektrika.tv:
Když se řekne e-shop, tak to člověk si představí nějaké elektrozařízení, tak co se tam tedy prodává? Prodávají se tam ty školení tedy? Předpokládám.

Jitka Hřebačková:
Přesně tak. Je to vlastně stránka, kde si člověk může koupit školení jak klasická, protože máme vlastně širokou nabídku od jednodenních přes dvoudenní akce. Máme i vlastně ty kurzy pro revizní techniky, které jsou pěti až šesti denní, tak si může tam koupit právě i ty online kurzy nebo to e-vzdělávání. A jsou tam i publikace, které vydáváme jak v elektronické verzi, tak v klasické tištěné. Takže je to skutečně e-shop, jak má být s celkem širokou nabídkou věcí.

Elektrika.tv:
Super. Jitko, ty jsi tady zmínila tu novou vyhlášku 50. Nebo novou, elektronickou podobu. Takže v podstatě, co to je?

Jitka Hřebačková:
Je to online kurz, což je vlastně, jak jsem popsala ten vzdělávací systém, který máme, tak je to vlastně o tom, že máme tam všechny možné materiály, které jakoby souvisí s vyhláškou 50, které jsou právě určené na přípravu k testům a k přezkoušení z vyhlášky 50. Člověk, který o to má zájem, tak se k nám přihlásí nebo koupí si ten kurzy právě na tom e-shopu. My mu pošleme přihlašovací údaje, on si tam nastuduje tady ty materiály, může si tam prohlédnout také nějaké videa, příspěvky, věci co s tím souvisí. A tam přímo je i vlastně písemná část té samotné zkoušky z vyhlášky 50, která je v podobě testu. Člověk si tam může vlastně nebo člověk tam přímo vyplní ty testy, může si je projít zpětně, může se podívat, kde udělal chybu. Na základě toho vlastně ví, že se dozví ten výsledek už v tu chvíli, tak ví, že si třeba ještě něco musí dostudovat a může ten test udělat znovu. Je to tím pádem takové volnější, že i když zjistí, že ještě to neovládá úplně, tak si to může dostudovat a doplnit si ten test znovu. A potom dojde k nám na ústní část zkoušky, kde vlastně ověříme totožnost, tak jak to vyhláška 50 požaduje a před komisí pak ještě proběhne nějakých třeba pár ústních otázek doplňujících atd.Elektrika.tv:
Aha, takže ta elektronická forma probíhá třeba u mě doma?

Jitka Hřebačková:
Přesně tak.

Elektrika.tv:
To je dobré, to se mi líbí. To opravdu za chvíli ty lidi zleniví, budou všechno dělat od počítače.

Jitka Hřebačková:
No, tak je to vlastně, snažíme se tím jednak přilákat i mladší lidi a je to vlastně i o tom, že jak jsem popisovala to, že se člověk může k tomu vrhnout, kdy mu to vyhovuje, tak i u té 50, když člověk zjistí, že zrovna dneska mi onemocnělo dítě, nebo že zrovna dneska se mi porouchalo auto, tak nemusím nikam vyjíždět a mohu si sednout k počítači a vyřešit to takto.

Elektrika.tv:
Lindo, možná teď otázka na tebe. Jak se ti lidé nebo ti uživatelé mohou tedy na ty kurzy přihlásit?

Linda Oprchalová:
Tak jak už jsem zmínila, nejlepší způsob je přes ty naše webové stránky, přes ten náš e-shop. Myslím si, že je to velice jakoby intuitivní, že člověk tam vlastně klikne, vloží do košíku a během pár kroků dokončí celý ten objednávkový proces a přijde mu ta vygenerovaná objednávka. Pokud nastanou nějaké komplikace nebo člověk neví, tak určitě se může obrátit přímo na mě. Mám email objednavky@lpe.cz, kde vlastně může mě napsat a obratem dostane odpověď a snažím se mu pomoci, takže to je ještě druhá možnost nebo telefonicky popřípadě nás kontaktovat.

Elektrika.tv:
Telefonem to teda jde taky?

Jitka Hřebačková:
Telefonem taky a případně ještě, účastníci, co jsou na školeních, tak mohou říci, chtěl bych jít na to školení a objednat se přímo na tom samotném školení. Samozřejmě to vyřídíme i tam.

Elektrika.tv:
Super. Dámy, děkuji za informace, no a vy všichni, kteří chcete zůstat informování ve všech vyhláškách. Mě slovo všech hrozně nejde, to budu muset trénovat, slovo všech. Takže pokud chcete zůstat ve všech vyhláškách a normách mít stále aktuální informace, tak doporučuji L.P.Elektro, anebo alespoň webovky www.lpelektro.cz. Pro tuto chvíli vám děkuji. Mými hosty ve studiu byla Jitka Hřebačková a Linda Oprchalová. Děkuji za informace a všem ostatním přeji pěkný den.


Krátce o agentuře L.P.ELEKTRO
Agentura už 18 let školí v oboru elektrotechniky po celé ČR. Mezi jejími lektory najdete špičky v oboru. Vydává vlastní odborné sborníky a pořádá živé i e-learningové kurzy.
 
 

 

 
 

Diskutující k tomuto článku

   (počet diskutujících: 2)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
LPE s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Archivuji starou literaturu ... Pokud naleznete ve své knihovně starou elektrotechnickou literaturu, pak pro ni nehledejte bezpečnější úkryt! Knihy, starší časopisy, normy, příručky, slovníky, učebnice, tabulky jednoduše nabídněte!
Ze stavby jednotky petrochemického průmyslu na jihu Iráku ... Stát, ve kterém se stále bojuje, potřebuje rekonstrukci infrastruktury. Stačí několik pohledů a asi není potřeba se moc rozepisovat. Pomoc přichází z různých oblastí světa a i Češi se zapojují. Mezitím co média kvalitně informují o naší vojenské a humanitární pomoci, tak o pomoci technické jakoby nikdo neuměl napsat větu.
Častou negativní zkušenost mají (nejen) elektrotechnici z přístupu stavebních úřadů. Nejedná se tentokrát o problém "tvrdohlavosti" úřadu, ale naopak o přílišnou benevolentnost, hraničící až s ignorací zákonných vyhlášek a nařízení. Zajímali jsme se tedy o zkušenosti se stavebními úřady a pohled odborníků na danou problematiku ...
Stále platná vyhláška Českého úřadu práce a Českého báňského úřadu" straší" na odborné scéně již řadu let. Neustálé diskuze o jejím zrušení, či aktualizaci se rozhodně konečnému závěru nepřibližují. Stáhněte si ji zde!
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933