Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

FRAENKISCHE: Návod ...

Nepochybuji o tom, že o chráničkách kabelů uložených v zemi ví mnozí. Pokud ...

OPP#4 Musí ...

Musí revizní technik upozornit na absenci přepěťových ochran? Je ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
26.05.2017 LAPP KABEL přichází s multifunkčním průchodkovým systémem SKINTOP MULTI. Díky gelové technologii s elastickou membránou upevníte průměry kabelů 2–6mm, 6–9mm, 9–13mm a 13–16mm. Membrána se protaženému vedení optimálně přizpůsobí a poskytne krytí IP 68 bez dalších těsnicích prvků! Vycentrování kabelů v gelové membráně optimálně kabel odlehčuje proti vytržení. Vysoká hustota osazení kabelů na malém prostoru umožní vyvést více vedení. K montáži stačí ...
25.05.2017 LAPP Kabel v Otrokovicích před několika hodinami otevřel novou výrobní halu, jejíž investice přesáhla 1 milion eur. Kdo všechno se na události objevil, co se bude vyrábět a pro koho se dozvíte již v pondělí v naší videoreportáži!
25.05.2017 Měření a indikace doby cyklu výrobních linek. Zařízení slouží k indikaci výkonu výrobních linek, na základě impulzů z vhodného snímače (indukční, optický), případně signálu z linky, není tedy nutný žádný zásah do řídicího systému linky. Dle nastavení může indikovat dobu cyklu, počet kusů za daný časový interval nebo ...
24.05.2017 Bezpečnost blokových trafostanic - ČSN EN 62271-202. Bezpečnost trafostanic je vedle ekonomiky provozu jedním z nejdůležitějších kritérií. Historie distribučních sítí zná množství vážných i smrtelných úrazů a materiálních škod. S technologickým rozvojem stoupá spolehlivost zařízení a počet škod postupně klesá. Přesto je nutné ...
23.05.2017 Adresný systém elektrické požární signalizace. EBL512 G3 je analogová a adresná ústředna pro detekci požáru a elektrickou požární signalizaci pro budovy. Přední panel a velký displej činí obsluhu uživatelsky velmi přívětivou. Systém EBL512 G3 splňuje nejpřísnější požadavky kladené na detekci ohně a vyhlašování poplachu.
22.05.2017 V Brně vznikl nový studijní obor KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST! Obor vzniká ve spolupráci s odborníky z praxe, budoucími zaměstnavateli v oblasti kybernetické bezpečnosti, kteří se rovněž budou podílet přímo na výuce. Absolventi oboru najdou uplatnění při zavádění a řízení kybernetické bezpečnosti v organizaci, na pozici bezpečnostního technika informačních technologií, technika datového centra, technika ...
19.05.2017 Vyhodnocovací jednotka pro optické vláknové senzory. Kompaktní jednotka pro měření, vyhodnocování a logování statických nebo pomalých dějů detekované optovláknovými FBG nebo FP senzory. Výhodou je možnost umístění vyhodnocovací jednotky až několik km od ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 568
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje
FUTURE okénko - V nejbližších dnech se zde dočtete ...
  • V Otrokovicích byla otevřena nová hala přesahující investici 1 milionu eur. Již nyní se tam vyrábí kabelová konfekce na míru zákazníkům nejen z Evropy. Představuje hlavní část evropského kompetenčního centra ÖLFLEX CONNECT HUB. Proč v Otrokovicích? ...
  • Jak moc je reálný nárůst produktivity práce o 32%? K jaké časové úsečce a k jakému konkrétnímu výkonu se tato % vztahují? V tomto díle jsme se ptali jak toto tvrzení asi vzniklo a kdy může být pravdivé. Pokud to shrnu, pak se dá procentuální růst ...

ELEKTRICKÁ SPOJKA 2014 (Podrobnosti k účasti)


Document Actions
ELEKTRICKÁ SPOJKA 2014 (Podrobnosti k účasti)
Konečně jsou pohromadě bližší podrobnosti o největším elektronautím srazu na světě. Tento vysokonapěťový termín je 24.-25.května 2014. Kde bude letošní spojka? Parkhotel Český Šternberk. Jaká je kapacita? Celková kapacita pouze 45 míst. Je otázkou kde budou spát opozdilci. Někdo může využít místa vedle nebo pod postelí. Někdo stanu nebo prázdné autobusové zastávky. Bystrý Elektronaut má vše zajištěné dopředu! Kolik je nyní přihlášených? Jak se přihlásit?
Redakce portálu Elektrika.cz, ze dne: 5.04.2014
Kdy a kde bude letošní spojka?

Termín: 24.-25. května 2014
Parkhotel Český Šternberk

49°48'30.462"N, 14°55'51.069"E
Mapa zde!


Co to je za akci?
Od roku 2005 pořádala redakce portálu dvakrát ročně clusterácký sraz v předvečer konání CSE v Brně. První ze srazů byl u nás na terase. Ovšem první oficiální založení klubu se datuje v tomto článku. Setkání se opravdu konala stále v Brně a roce 2012 se sešlo na "několik hodin u piva" přes 40 lidí z ČR a SR. Přičemž již delší dobu existoval návrh udělat sraz na zcela jiném místě. Myšlenky se chopil Jan Franěk a spolu s Alenou Minaříkovou zorganizovali první ELEKTRO spojku v hotelu v Týnci nad Sázavou. Název ELEKTRO spojka a logo akce opět pochází z brněnské Orlovny, která poskytuje zázemí redaktorům portálu.

Tento ročník bude zvláštní
pokusem o zápis do nějaké knihy rekordů při největší hustotě a vysokého napětí Elektronautů na km2! Bude prověřena platnost prvního kirchhoffova zákona o tom, zda se rovná součet příchozích Elektronautů v sobotu přijíždějících součtu Elektronautů v neděli odjíždějících.

Plánované změny fyzikálních veličin v elektrotechnice po druhém sjezdu Elektrické spojky.
Napětí = 1 Elektronaut
Proud = 1 Elektronaut
Odpor = 1 Elektronaut

Z toho logicky vyplývá Elektronautův zákon ETn=ETn x ETn.

A protože se Mr. Faraday z Elektrické spojky řádně neomluvil, bude název jednotky kapacity nahrazen také "jedním Elektronautem". Opravte si to prosím v technických tabulkách sami.


Pro větší náhled kliknout!

Kdo se může účastnit?
Filozofie srazu je opět volná. Tedy není podmíněna žádným členstvím. Pouze sympatiemi a přátelstvím. Účastník si zaplatí ubytování včetně snídaně a startovací poplatky. Nic víc.


Co se bude dít?
Kromě zábavných soutěží bude i zábavné přezkoušení vědomostí. Vše bude vážně hodnoceno a odměněno SUPERtombolou!!

Co bude na programu
Oblíbený hod valivou koulí do aktivních hromosvodů, NOVĚ hod sekerou do potápěče, vyslání záchranného nože svému oblíbenému inspektorovi, sestavení rozvodnice na čas, veselý vědomostní test výběrčích z TIČSSRu s body pro sektu ČSKAIT, POZOR! Úspěšně zvládnuté disciplíny budou ohodnoceny elektronautími body doživotního vzdělávání!

Co sebou?
Každý kdo může, si má vzít hudební a jiné „obveselovací“ nástroje. Dobrou náladu, úsměv, vtip. Negace ponechat v trezoru. Doporučujeme si vzít své měřicí (rubikovy) přístroje s kterými lze páchat mnohé experimenty na neúspěšně přezkoušených účastnících. Nezapomenout doma posbírat cenné poklady do tomboly, které již nepotřebujete a leží u vás zbytečně bez využití! Mohou někoho potěšit!


Pro větší náhled kliknout!

Jaká je kapacita?
Celková kapacita pouze 45 míst. Jinak krásná zelená a výživná louka pojme hodně "kotlíkářů" se spacáky a stany! 

Kolik je nyní přihlášených?

Kapacita je pomalu naplněna. (je cca 40 lidí). V případě většího zájmu, možnost zajistit ještě pár míst v nedalekém pensionu. Ale kdo dřív přijde a hlavně zaplatí, má přednost. V zaplaceném „startovném“, je ubytování na noc ze soboty do neděle, se snídaní a základní občerstvení. Ostatní si každý platí sám.

Kdo je přihlášen?
Pavel Horský s ženou, Jan Franěk, Jiří Schwarz, Alena a Mirek Minaříkovi, Ivan Gabaš, Pavel Mařík, Kamil Novák, Jiří Mudra, Michal Ingeli se ženou, Edmund Pantůček, Lubomír Kastner, Martin Kůrka, Zdeněk Pikhart, Jan Hájek, Karel Herma, Pavel Mařík, Oldřich Morávek, Vláďa Brok, Zdeněk Mazač, Zdeněk Hejčl, Jaroslav Hasala, Pavel Smílek, Daniel Hudzík, David Hruda, Josef Nosek, Jaroslav Filip a další ...

Jak se přihlásit?
Vyplnit standardní formulář pod tímto článkem. Zaplatit účastnický poplatek. Přihlášeným brzo dorazí faktura na zaplacení částky. Doklady budou vystaveny na „školení“.

Rezervace
Pokud někdo nezaplatí do 9. května 2014, bude jeho místo nabídnuto automaticky náhradníkům.

Cena platba
Za oba dny 1.000,-Kč bez DPH, bez ubytování 400,- bez DPH (DPH 21%). Až na vyjímky, nebude možné platit přímo na místě konání. Jedině za příplatek 200,-Kč! U zahraničních existuje vyjímka.

Účast na skok
Ti, co přijedou jen na otočku, zaplatí 400,-Kč bez DPH.

Komu to stojí za to?
Každému správnému Elektronautovi! Tedy elektrotechnikovi tělem i duší, který rád pomůže jiným kolegům byť třeba konkurentům. Všem, kteří jsou nad věcí a nejsou uzavřeni poklopem minulosti. Kdo nestojí o rady kolegů, kamarády, přátelství, nemusí tyto řádky vůbec číst.

Poznámka.
Samolepky Elektronauta budou účastníkům k dispozici. Horác samolepku dostane poštou předem, protože nechce přijet trapně bez ní.


 
 

 

 
 

Diskutující k tomuto článku

  ... a další (počet diskutujících: 35)
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKT
Elektrika.info s.r.o.
Zaslání vizitky
Zobrazit záznam v adresáři


FIREMNÍ TIPY
Co z činností, které vykonáváme je pro nás existenčně důležité a co nás baví? U každého jsou to jiné aktivity a jiný poměr. Za slupkou toho co vidíme, se často v nitru skrývá zcela něco jiného, než bychom podle zevnějšku čekali. Proto moc nedejte na první pohledy! Zvláště pak u elektrotechniků. Toho potkáte jednou s měřákem, šroubovákem, jindy s lopatou nebo zahloubaného v technických normách. Tento rozptyl náhodný kolemjdoucí nevnímá a profil takového elektrikáře přisuzuje především právě tomu co vidí. A jak to vidíme my, kteří se v této profesi každodenně angažujeme?
Terminolog
Týdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933