Elektrika.cz, portál o silnoproudé elektrotechnice, elektroinstalace, vyhlášky, schémata zapojení.

Co vše víme o ...

Je nakupování v e-shopu odlišné způsobům, které známe z dosavadní praxe? ...

Jak se chová ...

Když budete zapínat počítačovou síť, většinou spíná spínání ...
 
Oddíly
reklama
Bleskovky
22.01.2018 Ruční požární hlásič OP1 je určený pro montáž do průmyslových a veřejných prostorů. Výrobek je nabízený ve verzích pod omítku a na omítku. Každá verze je nabízena ve dvou typech.. Typ A po rozbití sklíčka spínač hlásiče automaticky spíná. Typ B po rozbití sklíčka je nutno stisknout spínač hlásiče. V každé ...
19.01.2018 TIP na bytelné vidlice a zásuvky IP68. Když se objeví prostředí kde hrozí vlhko, déšť, různé venkovní vlivy nebo dokonce hrozící vandalství. V dostupných provedeních: vidlice, spojka, vestavná zásuvka, nástěnná zásuvka, nástěnná zásuvka šikmá. Vodotěsné provedení, krytí IP68, přírubové, vysoká bezpečnost, mechanický kryt, dětská pojistka. Nebo něco ...
18.01.2018 Multimetry pro vzdělávání i vývojové účely, VC-200. Základní model v kategorii profesionální měřicí techniky. Díky velkému displeji s údaji o zatížení měřicích zdířek je tento model vhodný pro široké profesionální použití do 600V. Stiskem tlačítka můžete krátkodobě snížit vstupní odpor z 10MΩ na 400kΩ, aby se zabránilo chybným ...
17.01.2018 TIP na sieťové, oddeľovacie, bezpečnostné, jednofázové EI transformátory dle EN 61 558. Rozsah vstupného/výstupného napätia do 1000V. Rozsah vstupného/výstupného prúdu do 500A. Frekvencia napájacieho napätia 50/60Hz. Tepelná trieda izolácie T40/B Trieda ochrany I, II. Krytie IP00, IP20, IP23. Certifikát CE, zhoda s normou STN EN ISO 9001:2009. Více na vinuta.eu
16.01.2018 V Prakšicích vzniklo největší bateriové úložiště. Energii, která je v baterii akumulována, lze využít při výpadcích distribuční sítě nebo při zvýšené poptávce po energii. V době, kdy je naopak energie v síti nadbytek, se baterie nabíjí. Výstupní výkon baterie může být maximálně jedna megawatthodina, přičemž tento výkon ...
15.01.2018 TIP na průmyslové, závěsné LED svítidlo VM HL. Těleso svítidla je hliníkový lakovaný odlitek RAL 9006 a vyrábí se jen v závěsném provedení. Optická část je z tvrzeného skla tloušťky 5mm nebo opálového difuzoru PMMA. Ovládací elektronika a LED čipy jsou využity od prověřených a spolehlivých dodavatelů. Více na vmelektro.cz
12.01.2018 První chodecké tlačítko budoucnosti v ČR. Tlačítko u semaforu je určeno jak pro širokou veřejnost, tak pro handicapované lidi, nevidomé, vozíčkáře a seniory. Přístroj je vybaven světelným LED hlášením "Čekej", reproduktorem a mikrofonem, vibračním tlačítkem pro nevidomé, popisem přechodu pro nevidomé nebo bluetooth ...
Vybrané zdarma funkce
Které tři funkce nových videopořadů chcete zdarma?
Celý záznam
Sestřih záznamu
Stopáž záznamu
Audioverze záznamu
Textový přepis záznamu
Souvislosti záznamu
Diskutovat k záznamu
Výsledky budou zveřejněny později

[ Výsledky | Hlasování ]
Hlasů : 772
Bazar
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Nabídka, prodám ....
Osobní nástroje

Cestovatel Marek Polan, jak ho vidím já ...


Document Actions
Cestovatel Marek Polan, jak ho vidím já ...
V minulosti jsme u nás uveřejňovali některé fotografie Marka Polana. Kdysi dávno mě napadlo seznámit ostatní s těmi, kteří jsou svým výkonem pozoruhodní. Požádal jsem Marka, zda by pro Elektriku.cz tu a tam, nezaznamenal "nějakou tu exotickou zásuvku".
Miroslav Minařík, ze dne: 28.10.2006

V minulosti jsme u nás uveřejňovali některé fotografie Marka Polana. Kdysi dávno mě napadlo seznámit ostatní s těmi, kteří jsou svým výkonem pozoruhodní.

Čím je známý ve světě financí?
Marek Polan vystudoval ekonomiku. Proto má také blízko k finančním číslům. Již při studiích založil poradenskou firmu a současně i internetový portál Finance.cz.

Pokud takový projekt založíte v pionýrských dobách minulého tisíciletí, tak na jedné straně jste blázen, snílek, však v případě vaší vytrvalosti a odhodlanosti dosáhnout cíle se podaří.

Kdy řekl dost?
Marek Polan po deseti letech Finance.cz na vrcholu slávy prodal. Pokud se váš život bude skládat ze samých schůzek, telefonátů, transakcí, pak jednou řekne "a dost"! Oženil se a koupil loď.
Loď koupil od jednoho Nizozemce, který mu kladl na srdce, aby na ni dával pozor. A tak dnes, kdy Marek i já máme ženu a dvě dcery, on má na starost o jednu ženu navíc.

¨

Je to právě jeho jachta, která kotví v Karibiku. Dvakrát - třikrát ročně tam přesune celou rodinu a plaví se kolem venezuelských ostrovů. (Pozn. Marek Polan/Marco Polo podobnost čistě náhodná ...)

Odkud jej znám?
Znají se především naše ženy, my jsme se vyskytli " tak nějak mimochodem". Komunikujeme spolu převážně přes Skype. Internetová komunikace má svá přísná pravidla, také však bezesporu své kouzlo.
Protože je Marek často v dalekých končinách, požádal jsem ho, zda by pro Elektriku.cz tu a tam, nezaznamenal "nějakou tu exotickou zásuvku".

Kdysi někdo řekl, že Internet láme hranice
a vzdálenosti. Tento výrok mi došel teprve letos, kdy jsem na Skype viděl jména Minaříková, Piotrovský a Polan. To, že Alena byla doma, Milan Piotrovský v Bohunicích jsem věděl, ale že je Marek Polan na jachtě připojen ve venezuelském přístavu přes Wi-Fi mě opravdu nenapadlo. Tenkrát poprvé poslal Elektrice.cz exkluzivní rychlostí foto místní elektroinstalace!

Co je opravdu důležité vědět?!
Pokud se člověk dostane tak daleko, že má opravdu možnost porovnávat světy, tak se mu jeho původní náhled na vlastní existenci změní. Finance a přátele mění svůj původní význam. Vzrůstá touha svůj poznatek předat dalším. Toho, koho nenaplňuje pocit z vhozené bankovky do kasičky v kostele, často napadají jiné cesty pomoci.

Asi bych neuvažoval jinak, když si uvědomím, v kterých opakovaných volbách skončí můj finanční příspěvek.

Marek Polan vytvořil projekt pro děti dětských domovů. Výnosy, které přinese prodej jeho výpravné knihy "Ve stínu plachet" putují bezpečně dětem.

Marek Polan ve svých 34 létech došel ve svém poznání opravdu hodně daleko. A co je na tom pro mnohé zdrcující? Že se neprofiluje ani jako politická hvězda, jako finančně zajištěný, ani jako ten, kdo toho hodně ví, ...
... tuším však, že nic ze jmenovaného mu opravdu nechybí ...

 
 

 

 
 
TEXT Z OBLASTÍ SOUVISEJÍCÍ KONTAKTTýdenní přehled
Přihlašte si pravidelné zasílání týdenního přehledu
Vyhledávání
Hledaný text zadávejte prosím s diakritikouPanacek
reklama
Tiráž

Neomezený náklad pro česky a slovensky hovořící elektrotechnickou inteligenci.

ISSN 1212-9933